Merkez Yönetim Kurulu

Murat ARINCI

OSMED | Yönetim Kurulu Başkanı

18/10/2019

Satın Almada Çözüm

Satın alma ve tedarik sektöründe, teknolojik çözüm üreten, yeni ve yaratıcı projeleri hayata geçiren, süreçlerde iyileştirme ve verimlilik sağlayan tüm teknoloji firmaları ödüllendirilecekler mi? Sistem yeniliklerini geliştirip
keşfederek başvurabilecekler mi? Teknolojinin, sektörün tüm süreçlerine, her geçen gün gereken yenilikler dahil olmasıyla, uyum sağlayabilecekler mi? Birlikte, verimli ve yenilikçi çözümler geliştiren teknoloji firmalarının ödüllendirilmesi, tüm sektöre duyurulması, global arenalara taşınmasının önü açılacak mı? Sorunların çözülme amacıyla, düzenlemeler acil yapılmalıdır diye düşünüyorum. Dijitalleşmeye ve gelişime, hizmet eden çözümleri, geliştiren teknoloji çözüm ortaklarının tedarikçi markaların amaçlarının önü açılacak mı?

Çok firma batacak, sorunlar gün geçtikçi büyüyecek.

Acilen tedarik zincir sektörünün önde gelen isimlerinden, uzmanlardan ve akademisyenlerden öncelikle sorunların çözümü adına bir araya gelinmesi lazım. Çözülmesi gereken çok öncelikli sorunların sıraya girmesini beklemeden, sorunları çözmek bizim elimizde.

Dostlar acı söylemek zorundayım, çok firma batacak, sorunlar gün geçtikçe büyüyecek.

Türkiye Otel Satın Alma Müdürleri Eğitim Derneğimizde yönetim kurulu olarak 2019 yılı çalışmalarımızda daha çok eğitim dedik.

2019 yılı genişletilmiş kapsamda satın almada geri dönüşümün, otellerde sistemsel cost maliyetlerinin geliştirilmesinin zaruri hale geldiğini bildirmek isterim. Sektörümüzde “yenilenebilir satın alma opsiyonlarının” hareketlilikleri ile yeni “proje çalışmaları” hazırladık. Bunun yanında satın alma mesleğinin dünyada önemli bir yerinin olduğu kabullenilmiştir. Otellerde satın alma organizasyonlarının artık günümüz otelciliğinde müşteri memnuniyetinin öneminin bir parçası olduğu gerçektir.
Müşteri memnuniyetinin dünyada “turizm konaklama sektöründe” ülkemiz adına hayata geçmesi, çalışmaların kalıcı hale gelmesi için derneğimiz adına çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. 2020 yılında sizlere çok önemli özel programlar hazırladığımızı şimdiden bildirmek isteriz. Derneğimiz adına bu yıl ve 2020 yılı içerisinde “7 bölgede” çok önemli, kalıcı, eğitim ağırlıklı satın alma rotasyonları ve eğitim programları, destinasyonların genişletilmiş halini sizler için hazırladık. Faaliyet gösterdiğimiz bölgelerimizdeki üniversitelerimizle beraber çalışmalarımızı sürdüreceğimizi bildirmek isteriz. 2019 yılının turizm sektörümüzde çok bereketli bir sezon geçirmesi tüm turizm camiamız tarafından memnuniyet ile karşılanmıştır.
Eğitimlerimize daha çok önem vermek için artık “mini çok kapsamlı akademi okulumuzu” açmış bulunmaktayız.
“Niko Akademi”
olarak sektörde şu departmanlara hizmet vereceğiz:
Satın alma müdürleri, satın alma şefi, depo şefi, depocu, satış pazarlama, pastacılık, mutfak şefi kadroları.
Uzaktan eğitim sistemiyle milli eğitim bakanlığımız ile çalışmalarımıza başlayacağız.

7. Turizm Sektör Buluşması Antalya

7. Turizm Sektör Buluşması’nı bu yıl 13-15 Aralık 2019 tarihlerinde ASTERIA KREMLIN PALACE Kundu’da yapmaya karar verdik. Bu yıl sizlere çok geniş kapsamlı, eğitim ağırlıklı planladığımız destinasyonları, genişletilmiş şekilde paylaşacağız. Tedarik zincir markalarımız ve önemli çözüm ortaklarımız, sizlere geniş ve kapsamlı yeni ürünler tanıtacaklar. Çok önemli markalar sizlere hizmet ermek için, uygulamalı ya da görsel güzellikleriyle ürünler sunacaklar. Sektörümüzde kalite ve markanın ne kadar önemli olduğu ön plana çıktığını gördük. Turizm konaklama sektörünün bereketi arttıkça yükseleceğinden hiçbir kuşkumuz olmayacağı bu yılki bereketli sezonun içerisinde fark ettik. Bundan sonraki süreçte kalite marka olgusunun, müşteri memnuniyetinin, geri dönüşümlerinde ne kadar önemli olduğunu anladık. Eğitimlerimizde bizlerde yüklü olan sinerjimizi karşı tarafa aktarmak amaçlı konular işleyeceğiz.
Sizlerden aldığımız güçle konaklama sektörünün içinde söz sahibi olacağımız daha nice eğitimli yıllara.
Buradan bütün bağlantılarıma, eğitimli dünyalarla kucaklaşmalarını rica ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Başa dön