Proje Ortağı Üniversitelerimiz

“Bugünün Gençleri Yarının Turizm Yöneticileri”  Projesi” (OSMED) Tarafından başlamıştır.

 

Üniversitelerimiz  ve İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizin destekleriyle,  Milli Eğitim Bakanlığına ve  Bakanlıklarımıza  Türkiye Otel Satınalma Müdürleri Eğitim tarafından yürütülmesine  başlamış bulunmaktayız…

Bugünün Gençleri Yarının Turizm Yöneticileri  projesinin değerlendirme ve kamuoyuna (OSMED) Başkanı Sayın Murat ARINCI tanıtımı  toplantısının en Kısa  zamanda basına ve kamuoyuna  açıklayacağız ..

Eğitimden sorumlu profesör  Ahmet AKTAŞ Koordinatörümüz  liderliğinde , Paydaşlarımız ve Üniversitelerimiz ve  Öğretim Üyelerimiz  Doç. Dr. Hocalarımız, profesör hocalarımız ile yaptığımız toplantılarımızda  projenin tanıtım zamanını ve takvim tarihini  belirleyeceğiz..

Ak Parti Antalya  Milletvekili Sena Nur  Leyla ve Akdeniz  Üniversitesi  Prof.dür Cengiz SAYIN ve Balıkesir üniversitesi Turizm bölümü Doç. Dr Mehmet Sarıoğlan Türkiye geneli (OSMED) olarak proje paydaş Üniversitelerimizin ve akademisyenler ve çok sayıda üst düzey  yöneticilerin katılacağını buradan bildirmek isteriz ..

Birçok projeler imzasını atan (OSMED)Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Murat ARINCI proje başlangıcında kurdukları hayallerin daha da ötesine geçtiklerini belirterek bir yıldır süren projede ülkemizi emanet edecek gençlerimizin bilgiyle donanmış yöneticiler  olabileceğine inançlarının tam olduğunu inanıyoruz.

Dernek olarak böyle bir projenin Ev sahipliği  yaparak bu projeye sonuna kadar inandığımı duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum,  2011  yılında kurulan (Türkiye Otel Satınalma Müdürleri Eğitim. Derneği olarak Antalya’da

başlatmış olduğumuz bu  iyilik yürüyüşüne destek veren herkese şükranlarını sunarak şimdiden teşekkür ediyorum…

Son dönemde yaşadığımız sıkıntılı durumlara zorlukları aşarak bugünlere gelmenin kolay olmadığını  bilmenizi isterim…

“Ocaklara düşen ateş aynı zamanda kalplerimize de düşüyor”. Bu zor günlerin elbette bir sebebi var. Ülke olarak tüm coğrafyaya rol model olacak duruşumuzun olması ülkemizi hedef haline getiriyor.  1.5 milyar insanın ümidi olmanın yanı sıra 7 milyar insanın sığınacağı liman konumunda olmamız  neden olmasın , yaşadığımız zorlukların en önemli etkenlerinden biriside başarıyı taçlandırmayan ve taşlayanlar olmasıdır  ..

Hedef Haline Gelmiş Bir Ülkenin, Hedefi Olan Gençlere İhtiyacı Var.

Hedefi olan bir ülkenin başkalarının hedefi olacağının altını çizeceğiz…

Projenin bu gerçekle ortaya çıktığını ifade etmek isterim  “Hedef olan ülkenin hedefi olan gençleri olması gerekiyordu. Bizler bu gençleri bir araya getirerek onlara bir duruş kazandırmak istedik. Projeye katkıda bulunan Üniversitemiz Rektörüne, belediye başkanlarımıza, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, oda başkanlarımıza ve işletme sahiplerine şimdiden çok teşekkürlerimi sunuyorum.

“Gençlerimizin yeniden büyük Türkiye’yi, yeniden büyük kardeşliğini ümit etmeye başladığını görmek ve tek emellerinin milletimize ve tüm meslekler ve Turizme  hizmet etmek olduğunu bilmek, bu projenin fazlasıyla hedefine ulaştığının şimdiden büyük heyecan yarattığının kanıtıdır.

Gençlerimizin yarının değil artık bugünün turizm Yöneticileri  olduklarını belirtmek isterim. “Projenin başlangıcında sizlere bir dost eli uzandı ve sizler de bu eli tutarak birlikte mesafe kat edeceğinize inanıyorum. İnşallah sizler de başkalarına birer dost eli uzatarak onların da benzer projelerden istifade etmelerine katkıda bulunursunuz.

Geleceğe Güvenle Bakabilmemiz İçin Bu Tür Projelerin Çoğalması Şart!

“ Bu projeyi başından beri oldukça önemli bulduğumu ve geleceğe güvenle bakan bir (OSMED) olarak geleceğe güvenle bakmak için bu tür projelerin artırılması gerektiğini, akademisyen arkadaşlarıma her zaman ifade ediyorum.

Öğrencilerin gayret ederek edinmiş oldukları tecrübeyi kendilerinin ifade edebilmeleri projenin başarıya ulaşması için  tüm camianın taşın altına elini sokmasını  istiyoruz.

Adeta bir sorumluluk ilkesinin kati ve asli kalıcı hale gelmesini istiyoruz.  Bu tür projelerin çoğalmasını ve tekrarlanmasını çok istiyoruz, emeği geçenlere Tüm Turizm sevdalılarına şimdiden çok teşekkür ediyoruz…

OSMED Türkiye’nin Turizm ve Anadolu’nun  Milenyum olma adayıdır  bunu herkes böyle bilmeli “İlkleri OSMED yapar şimdiye kadar yaptıklarımız yapacağımız projelerin teminatıdır…

Programda proje kapsamında yedi  yıl boyunca yapılan etkinlikler bizzat Yönetim kurulu Arkadaşlarımız ile beraber hazırlayarak  emek sarf ettik.

Turizm farklılık ve sürdürülebilirlik örnek olarak İspanya bizim için çok önem verdiğimizi belirtmek isterim.

Genel anlamda projelerin ilkleri yaşamak bizleri ekibimiz adına keyifli hale getirmek  bizleri çok mutlu edecektir. Özellikle İspanya´ya bir  gezi düzenleyerek 700 yıllık Turizm  dünyasını derin bir fizibilite çalışması yaparak Turizm dünyasında bizler yaşamış olduğumuz  medeniyetlerimizin izlerinin, Turizm de çok olumlu etkiler bırakacağının altını çizmek isterim.

 

Türkiye Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği Bugünün Gençleri Yarının Turizm Yöneticileri  Projesi (OSMED)Yönetim Kurulu adına duyuru.

(OSMED) Derneği büyük ve güçlü bir yardımlaşma organizasyonu özellikleri itibari ile örnek alınan Turizm bölgeleri ve  kamu yarına çalışan bir dernektir.

Bu proje ile orta ve uzun vadeli sonuçları üzerine yaptığımız sohbette bir daha gördük ki insana yapılan yatırım en değerli yatırımcılar ve işletmeciler adına  Olumlu sonuçlarını kestirmek bile mümkün görünüyor.

Yaz tatilinde onlarca etkinliğe ve seminere katılarak projede yer alan gençler ile gerçekleştirdiğimiz toplantılarda iletişimler kurarak ve dinlediğimiz  yorumlar ve gözlemleri ile ortaya koydukları tespitler ile şaşırtıcı derecede ufukları genişlemiş, Olaylara at gözlüğü ile bakmıyor olduklarını gördük. Gördükleri yanlışları paylaşıp tartışıyor olmaları bizleri çok sevindirdi.

Projeye katılan gençler projeye seçilmenin bile öncelikle kendileri üzerinde ve yakın çevresinde olumlu sonuçları olduğunu kendilerine bakış açısının değiştiğini ve kendilerinin de olaylara bakışının çok geliştiğini söylediler.

Öyle ki eskiden çok yüzeysel olarak geçiştirdiğimiz pek çok konunun derinliğini merak ediyoruz diyorlar.

Onların güçlü öğrenme ve keşfetme isteklerini geliştirmek ile ilgili Sayın Murat ARINCI (OSMED) derneği altında   gerçekleştirdikleri turizm eğitim, seminerler altında gerçekleştirilen eğitimler bölgeler şöyle,

İstanbul, Antalya, Alanya, Manavgat, Belek, Kemer, Kundu, Bodrum, Kuşadası, Fetiye,

Marmaris yapıldığını belirtmek isteriz.

Hedeflerimiz içerisinde   Kıbrıs  için özel bir proje oluşturarak özellikle, Kıbrıs Cumhurbaşkanı Sayın Mehmet Ali Talat ile bir araya gelerek gençlerimiz üzerinde çok özel projeyi yakın zamanda  açıklamak istiyoruz.

Şu anda içinde bulunduğumuz  proje dolayısı ile bu gençler farklı düşünmeleri için yönlendirilen toplumun önünde olması beklenen çocuklar onların çevresi tarafından anlaşılamaması gibi bir sorun ile karışılacağını da tespit ettik..

Bu  projede bu çocukların zaman zaman bir araya getirilerek seminer ve sempozyumlar paneller yaparak devam etmeleri gerektiğini önemsiyoruz.

Tabi bu konuda Dost Dernekler STK ların desteklerine ihtiyacımız var diyoruz.

Öncelikle Üniversitelerimizden mezun olan ve mesleklerinde çok önemli donanım Sahibi olan lisans ve meslek edinmek isteyen lise mezunları dâhil Bu projelerin içeresinde olacaklarıdır.

Bizler şu an  işlerimizin başında olan Öğretim görevlileri ve  üst düzey Yöneticileri ile birlikte  belirteceğimiz takvim ile yardımda bulunmak isteyen tüm sorumlu yöneticilere buradan sesleniyoruz, proje hakkında özel bir  sunum hazırlayanımızı bildirmek isteriz.

Tüm üniversitelerimizde  ve bölgelerde 9. ve 10. sınıf öğrencileri arasından seçilen 40 adet lider özellikli, kendini ifade edebilen, çevresinde fark edilen, proje fikri olan ve bu projeye döküp çıktıya dönüştürebilecek yetenekte olan öğrenciyi İl Milli Eğitim yöneticileri ve  okul müdürleri, sınıf öğretmenlerinin görüşleri alınarak öğretim üyelerinden oluşturulan bir komisyon ile seçip, özel bir programa tabii tutmak sureti ile milli ve insani değerleri yüksek bir gençler ortaya çıkararak geniş ufuklu anlamlı bir bakış kazandırmak istiyoruz.

Başa dön