Turizmde Covid-19 Sonrası Yenilikler ve Farkındalıklar

Turizmde Covid’19 Sonrası Yenilikler ve Farkındalıklar

Dünyanın en önemli sektörü olan turizm, sektörü, ülkeler arası döviz gelir hareketlilikleri yoğun olan. Dünyada sektörlerin önemli olan, turizm sanayisi olarak kabul edilmiştir.
Turizm aynı zamanda Covid’19 salgın sürecinde, ciddi şekilde uluslararası acenteler ve ülkeler arasında, etkilenen sektörlerdendi. Uluslararası Uçuşların, başlaması yeni normalleşme süreci tedbirleri ile, sektörde bütçesi güçlü ülkeler hareketlilikle başlamış oldu. Ancak sektörün ileri gelen, uluslararası firmalarının birçoğu. Satınalma dünyasında hareketlilik, yeni ürün arayışlarına, dünya farkındalık ve yenilik girişimcilik olarak. Türkiye dünya turizm fuarcılık içinde neler var şimdiden AR-GE. taramalarına başlamış bulunmaktadır. Çünkü turizmde Covid’19 turizm mutfağından gelen duayenler kolları sıvayarak. Dünya Turizm Fuarlarını seyahat Takvimlerine koyarak. Yenilikleri keşfetmek için, heyecanla bu fırsatları dünya turizm fuar araştırmaları bitirerek, yenilikleri hayata geçirmek istiyorlar.

Yeni Turkiye satınalma dünyasının. Hizmetleri çok kapsamlı olacağını iyi biliyoruz ve çıkış Kapısı artık yenilikler olacağını düşünüyoruz. Özellikle Uzak Doğu Çin turizmi kulislerde. Söylentilerle gündemde kendine şimdiden, turizmin ön saflarda yer bulduğuna emin olabilirsiniz . Hatta turizm sektörünün usta üstatlar, COVİD-19 bulaşı riskinin insanların, yaşam akışlarının değişmesine, sebep olduğu ortadadır. Bu nedenle, kalabalık turist grupların yerine, daha küçük ve özel hizmetlerin villa yada? Konak gibi yapıların, gündemi ve müşteri memnuniyetinin ilk sıralarında olduğunu görüyoruz.

Turizmde bu tür hizmet konsepti, daha uzun yıllar ülke Turizminde göreceğimize emin olabilirsiniz. Çünkü şimdiden turizm dünyasında, ülkemizde bu gruplar oluşmaya başlayacağının garantisi turizm hareketliliğinde görüyoruz. Dünyada yaygınlaşacağının da altını çizmek isterim. Bu sürede turizmcilerin hazırlıklı olması gerektiğini ifade etmek isterim. Duyumlara göre İnşat ve yetkin hareketlilikler anlamında, villa trendinin, 2022 yılında daha çok turizm sektöründe hizmete sunulacağına garanti diyebiliriz .

Türkiye Turizm Anlayışı

Türkiye’nin yoğun turist çeken bölgelerinin özellikle ege kıyıları, özellikle doğa turizminin gelişeceği turizm dünyasının, ülkemiz adına çeşitleşeceğini düşünüyorum. Özellikle ülkemiz coğrafyası doğu Karadeniz başta olmak üzere, Çok değerli bölgelerimizde hareketlilikler şimdiden turizm hareketliliklerinin içinde, ilgi çekici özellikleri ile öne çıktığını görüyoruz .

Turistler Yakınları İle Turizmcilere göre, turistler yakın aileleriyle birlikte, seyahat etmeyi pandemi dönemi tercih ediyorlar. Çoklu kalabalık kişilerle bir arada olmaktan çekinen turistler, COVİD-19 Dönemi haklılıklarını ortaya koyuyorlar.. Gruplarla tura çıkmayı daha güvenli buluyorlar, turizm çeşitliliğini uygulamakta mutlu olduklarını görüyoruz ..

Butik Oteller Daha Güvenli Görülüyor; bizleri bir anda 1990 yılarını hatırlattılar. Turistlerin konaklama tercihleride, Covid-19’dan etkilenen önemli sakıncalılardan birisi ise , Önceki yıllara göre, daha küçük butik ve apart otellerin tercih edilmeye başlandığı görmekteyiz. Bulaşı Virüsün bulaşma ihtimalinin daha düşük olacağı düşüncesindeler .. Ancak büyük oteller de kapasite düşmesi başta olmak üzere, alınan diğer yüksek hijyen tedbirlerle misafirlerini ağırlıyorlar.

Turizm Satınalma Hareketlilikleri

Hazırlıkların ummalı şekilde gördüğüm zaman dilimine göre 2021- 2022 sezonuna bağlanacağına emin olabiliriz .. Yeni dünya ve Turizm satınalma hareketliliklerin değişikliklere hazırlıkların şimdiden öngörebilen ülkeler arasında, Turkiye ilk sırada olduğunu düşünüyorum.,
www.turkiyesatinalma.com Turizm firmaları ve fuar hazırlıklarına heyecanla başladı diye biliriz. Çünkü yeni sezonada? de bir adım önde başlamış olacağımızı düşünüyorum.
Türkiye satınalma Müdürleri eğitim derneğinin “ONURSAL” Başkanı olduğum ve önemli bir STK satınalma dünyasında önemli olduğunu düşünüyorum. OSMED yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum..
Osmed takım ruhu olarak, 10 yıldır değerli projelere ve başarılara imza attılar.. Başarıya koşmalarından dolayı? Çalışkan başkan Murat ARINCI nım, OSMED onun eseri olduğunu tüm turizm camiası biliyor, bu başarıdan dolayı Ayrı Tebrik etmek ediyorum.

Bunun yanı sıra MEDER otel kemer merkezde, beş yıldızlı otelin genel müdürlüğüne devam ediyorum .
Büyük bir sorumluluk aldığım, çok önemli blr dernek içinde, bu bölgede? Başkanlık sorumluluğunu aldığımı tüm camiaya bildirmek isterim ..
Turizm Otel Yöneticileri Derneği’nin (TUROYD) ilk yönetim kurulu seçimi sonrası, Akdeniz BYK başkanlığını almış bulunmaktayım bugünlerde AKDENİZ TUROYD yönetim kurulunu açıklayacağım ..
Tüm camiamıza 2021 sezonu hayırlara vesile olmasını, bereketli geçmesini diliyorum..


Saygılıyımla

Murat BATİHAN

ANTALYA TUROYD Başkanı

OSMED Onursal Başkanı

Antalya Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği – OSMED

Turizmde Covid-19 Sonrası Yenilikler ve Farkındalıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön