Pandemide Satın Alma

Turizim konaklama sektöründe, işletmeler tedarik zinciri yönetimi stratejik günümüz yeni nesil satınalma modeline geçmelidirler.

İşletmelerin satınalma eylemlerinde, kalite ve marka olmazsa olmaz hayata geçmelidir.

Satınalmada önemli sorumlulukların olduğunu yıllardır anlattık.

Sistem üzerinde artık, dünyada yeni satınalma modeller ve yeni nesil güvenli satınalma yapılmaya başlama hazırlıkları uygulanmaya başladı.

Turizm konaklama Satınalma alımlarında, çevik, yalın, hibrit, stratejik uygulamaları durumunda, iyi bir satınalma altyapısını hayata geçirmeliler.

Tedarikte otel işletmelerinin, yeni nesil satın alma sistemlerine ayak uydurmaları mecburidir.

Pandemi döneminde yapmış olduğunuz araştırmalarda, Tesislerde dijital satınalma performanslarının artacağını biliyoruz, alım ekonomisi sisteminde, daha çok yol kat edeceklerini buradan bildirmek isterim.

OSMED eğitmen komisyonumuz, yapılan çalışmalar sonucunda, otellerde anket araştırmalarımız sonucunda israfın çok olduğu ortaya çıkmıştır.

Yapılan araştırmalar içerisinde, imalat işletmelerin, hizmetlerinde otellere sundukları tedarik hizmet lojistik hareketliliklerinde, yeni nesil ekonomik satınalma sistemiyle, Tedarikci kalıcı ekol hizmetler hayat geçmelidir.

Tesislere doğru kalıcı hizmetleriyle, israfı durdurarak, tesislerin kar etmelerini sağlanmazdır.

Ötelerin çalıştıkları tedarik zinciri tarafından, karşılıklı önlemler artırılmalı ve yüksek tüketen tesislerimiz tarafından, önemli ekonomik destinasyon eylemler, toplantıları yaparak, eğitim haline getirerek, kalıcı satınlama sistemlerini hayata geçirmeliler.

2020 yılının ilk aylarında, bulaşı Covid-19 Pendemi döneminde, otel işletmelerinde ve tedarik zincirilerin nasıl etkilendiğini gördük.

Ayrıca yeni model satın alma sistemlerini kurmanız doğru bir hamledir.

Stratejik adımlar konusunda, işletmeler genel olarak tedarik zinciri yönetiminin özelliği üzerinde, toplantılar yaparak, önerilerini sunup, yapmış oldukları satınalma çalışmaların iyi değerlendirmeliler.
Satınalma bölümünde ise, daha uzun soluklu kalıcı, sürdürebilir bir satınalma sistemi ekolünü hayata geçirmelisiniz.

Günümüz turizm sektörü dünyada ve ülkemizde, hızla gelişen sektörler haline gelmiştir.

Küresel çevrede yaşanan ekonomik sosyal hareketlilikler alanında, tedarik zinciri hareketliliğinde, yüksek olduğunu görüyoruz.

Bireysel beceriler ve rekabet etmekle ise,tedarik zinciri küçük esnaflarıda ayakta tutmak için, önemli planlamayı hayat geçirmek istiyoruz.

Osmed olarak sistemimizde ve programımızda “esnafla el ele” projenizi oluşturduğunuzu buradan bildirmek isterim.

Tedarikçi ilişkisi çok önemli,kalıcı sürdürebilir bir sistemi ekol olarak, satınalmada profesyonel yaklaşımlar doğrultusunda,sektöre her zaman? kar sağlayacaktır.

2022 Turizm iyi geçmesi durumunda satınalma hareketliliklerinin yüksek olacağındanı düşünüyoruz.

Pandemi kontrol altına alınması durumunda,ülkemizdeki turizm eski günlerine döneceğini umuyoruz.

OSMED satın alma akademisi içerisinde bulunan, yönetim kurulu ve üyelerimizle beraber, Türkiye otel satın alma müdürleri eğitim derneğimiz, çok farklı bir satın alma toplantısı yapmak istiyoruz.

Tedarik zinciri ile OSMED büyük Workshop yapmak planlarımız arsasında düşünüyoruz.

Çok yakında sizlere www.osmed.com.tr açıklayacağımızı bildirmek isterim.

Murat ARINCI
info@osmed.com.tr
0532 064 24 15
Türkiye Otel Satınalma Müdürleri Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Pandemide Satın Alma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön